Jdi na obsah Jdi na menu

Výsledky Zimní přebor žactva, dorostu a dospělých Český Krumlov 25.-26.11.2006

2. 12. 2006

O předcházejícím víkendu se naši starší žáci, dorostenci i dospělí plavci zúčastnili zimních krajských přeborů, které byly zároveň poslední možností nominovat se ještě na mistrovství republiky. Ze 118 zaplavaných startů bylo 89 zaplaváno v osobních rekordech. Výkonům odpovídalo i následné umístění na stupních vítězů. V kategorii mužů jsme neměli žádného svého zástupce. V kategorii staršího dorostu získal 1. místo na 50 kraul Michal Prštický 90, dále dvě 2. místa na 100 prsa a 200 znak a tři 3. místa na 200 kraul, 100 znak a 200 prsa. Tomáš Renfus 91 měl o něco méně štěstí na stupně vítězů a získal 2. místo na 50 kraul a 3. místo na 100 motýlek. V kategorii starších žáků doplaval Marek Spálenka 93 hned 4x druhý na 100 prsa, 100 znak, 200 znak a 100 motýlek, dále 2x třetí na 50 a 200 kraul. Michal Šrůta 93 stihl pouze jedno 3. místo na 100 motýlek. Nejlepší z našich byl již tradičně Adam Zaňka 94, který vyplaval hned několik prvenství a sice na 100 a 200 prsa, 50 kraul, 200 znak a 200 polohově. Druhá místa získal na 200 kraul a 100 motýlek a 3. místem na 100 znak ukončil mužské vystoupení jednotlivců v těchto závodech.

Mezi děvčaty se dařilo též všem zúčastněným. Andrea Kratochvílová 89 mezi ženami získala všech devět prvenství v disciplínách, které plavala. Starší dorostenky: Tereza Krůčková 91 vyplavala 2. místa na 200 kraul, 100 motýlek a 100 prsa., dále 3. místo na 50 kraul, 200 polohově a 200 znak. Petra Pochylá 91 vybojovala 3. místo na 100 prsa a 100 motýlek.

Mladší dorostenky: Barbora Krátká 92 byla první na 200 znak, druhá na 50 kraul a třetí na 200 kraul, 200 polohově, 100 motýlek a 100 kraul. Tereza Majerovičová 92 stihla tři 3. místa, na 50 kraul, 100 a 200 znak. Lenka Veselá 93 vyplavala 2. místo na 100 prsa a dále samá 3. místa – 50 kraul, 100 a 200 znak, 200 prsa, 200 polohově a 100 motýlek. Jana Martínková 93 se bohužel jako jediná na stupně vítězů nedostala. Starší žačky: Špáňová Vendula 94 byla druhá na 100 a 200 znak a třetí na 100 motýlek. Aneta Komrsková 94 doplavala jako první na 50 kraul a třetí na 100 a 200 kraul, 100 prsa a 200 motýlek. Veronika Pochylá 94 zakončila dívčí vystoupení jako druhá na 100 a 200 prsa.

Ve štafetách se umístila chlapecká štafeta ve složení Prštický Michal, Zaňka Adam, Tomáš Renfus a Marek Spálenka jako první 4 x 50 polohově a v obměněném složení Renfus, Zaňka, Spálenka a Michal Šrůta získali bronz ve 4x 50 volným způsobem.

Děvčata získala dvě druhá místa jak polohově, tak i volným způsobem ve složení Andrea Kratochvílová, Tereza Krůčková, Petra Pochylá a Lenka Veselá.

Jak jsme uvedli hned na začátku, jednalo se zároveň o nominaci na mistrovství České republiky a dnes již víme, že Adam Zaňka, Vendula Špáňová a Aneta Komrsková se dostali a budou moci reprezentovat táborské plavání přímo v Brně, kde se toto mistrovství koná. Držme jim pěsti.